Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fring: Skype do mobilu - již i pro nový Symbian 3rd edition

 

Mobilní klient Fring, umožňující chatovat i telefonovat se svým Skype účtem na mobilním telefonu, byl uvolněn v nové verzi. Fring si nyní můžete nainstalovat i na nejnovější telefony s operačním systémem Symbian S60 3rd edition.

 

Obrazek

K původním telefonům se starší verzí Symbianu tak nyní přibyly další podporované modely. Jsou to: N73, N75, N80, N80ie, N90, N91, N92, N93, E60, E61 a E70. Funkčnost aplikace jsme vyzkoušeli na Nokii N93 a vše pracovalo na výbornou. Kvalita hovoru přes 3G síť je výborná, s GPRS však také nejsou problémy. Datová náročnost je totiž velmi nízká, v průběhu hovoru se pohybuje kolem 1,5 kB/s v obou směrech. Pokud váš telefon disponuje Wi-Fi, lze s aplikací Fring telefonovat a chatovat zadarmo.

 

Mobilní klient Fring se umí přihlásit s vašimi přihlašovacími údaji ke službě Skype a Google Talk. Stáhnout si jej můžete na těchto stránkách.

top

slovník použitých pojmů

GPRS: General Packet Radio Service je datová služba pro uživatele GSM mobilních telefonů v síti 2,5 generace. Data jsou přenášena pomocí paketů. Maximální teoretická rychlost činí 80 kbps.

3G: Označení pro mobilní sítě 3. generace umožňující vysokorychlostní přenos dat a nové multimediální funkce, například videohovory. Patří do nich i české sítě 3.generace UMTS

Wi-Fi: Označení pro bezdrátové LAN sítě. Používají se k propojení počítačů a další elektroniky, nebo k přístupu na internet pomocí tzv. Hot Spotů

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář